Mansur Yavaş: Keçiören’de 50 bin aileye destek oluyorum

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Yavaş, seçim çalışmaları kapsamında CHP’nin Elmadağ Belediye başkan adayı Adem Barış Aşkın ve beraberindeki partililerle birlikte Elmadağ ilçesinin Hasanoğlan semtinde iftar programına katıldı. Burada konuşan Yavaş, 5 yıl boyunca farklı bir belediyecilik yaptığını, vatandaşların da bunun karşılığını verdiğini ifade eden Yavaş, “Betona plastiğe değil, yeşile yatırım yaptık. Kalkıp proje yapıyoruz diye çöp projelere para ayırmak yerine vatandaşımızın asli ihtiyacı neyse ona yatırım yaptık. Çamlıdere’den Elmadağ’a suyu getirmek bize nasip oldu. Zaman zaman Hasanoğlan’dan şikâyetler geliyordu ‘suyun damlası yok’ diye. Allah’a çok şükür bunu çözdük. Polatlı’ya Çamlıdere’den su götürdük maliyeti 2.5 milyar TL. Siz vatandaş susuzluktan kıvranırken proje yapıyorum diye çöp projelere para ayırırsanız bunun adı asla ve asla belediyecilik değildir” diye konuştu.

‘ANKARA’DA HERKES SOSYAL BELEDİYECİLİĞİN NE OLDUĞUNU ANLADI’

5 yıldır Ankara’da herkesin sosyal belediyeciliğin ne olduğunu anladığını vurgulayan Yavaş, “Ankara’daki 200 bin aileye doğal gaz, 200 bin aileye düzenli et parası, kırtasiye parası, nakit destek, her şeyi her türlü yardımı yaparak onların da yaşıtları gibi eşit şartlarda okuması için, sınavlara girmesi için çalıştık” diye konuştu.

‘BEN KEÇİÖREN’DE 50 BİN AİLEYE DESTEK OLUYORUM’

Bu desteklerin artarak devam edeceğini aktaran Yavaş, “Bizi projesizlikle suçlayanlar şimdi bizim projelerimizi taklit edip ‘ben bir fazla vereceğim’ demeye başladılar. Ama kendisi aynı zamanda Keçiören Belediye Başkanı, ne bir emekliye bir kuruş vermişliği mi var. Biz 200 bin aileye destek olurken, et verirken ben ‘but dağıtıyorum’ diye ortaya çıktı. Şubat’ta 2 kişiye, Kasım’da 11 kişiye vermiş. Ben Keçiören’de 50 bin aileye destek oluyorum” ifadelerini kullandı.

‘ÇOCUKLARINIZ KPSS’YE GİRDİLER Mİ?’

1999’dan bu yana, Beypazarı Belediye Başkanlığı’ndan bu yana bütün hesaplarının incelenebileceğini belirten Yavaş, şunları söyledi:

“Mal beyanımı açıkladım ve bütün belediye başkanlarının da açıklamasını istedim ve sonuç itibariyle rakibim mal beyanının sadece bir kısmını açıkladı. Neyi saklıyor, neyi kaçırıyor bilmiyorum. Dürüst olmak lazım artık çamur üstüne çamur atacağız diye uğraşıyorlar. Suçluluk psikolojisinin içine girdiler. Bakın nereye gidersem gideyim insanlar işsizlikten bahsediyorlar. Her gittiğim toplantıda onlarca çocuğuna iş arayan ailenin notu var. ‘Ben Keçiören Belediye Başkanı olduktan sonra zengin olmadım’ diyor. Ailesi dahi kız kardeşi dahil mal beyanının tümünü açıklamadı diyor. Ben soruyorum kendisine bu kadar insan işsizken, bu kadar servet varken, 2 çocuğunuz memur olurken KPSS’ye girdiler mi? Kaç puan aldılar? Sizinkiler evlat, işsiz çocuklar nedir? Çok mu ihtiyacı vardı çocuklarınızın? 2 benzinlik de onların üstüne yapsaydınız. Bu kul hakkını ödeyemezsiniz. Söz verdiler mülakatı kaldıracağım diye, mülakat falan kalkmıyor. Böyle torpilli insanlar işe giriyor. Tekrar soruyorum siz Keçiören Belediye Başkanı olmasaydınız çocuklarınız KPSS’siz girebilecekler miydi? Bu kul hakkıdır Bu kadar işsiz varken bu kul hakkıdır. Servetinizin nereden gelip gelmediğini bırakın saklayın, şu kadar işsiz varken kendi çocuklarınızın eğer KPSS’siz bir şekilde memur yaptıysanız bu kul hakkını dahi ödeyemezsiniz. Kalkıp ondan sonra da şeffaf olmadan ‘Ben Ankara’yı yöneteceğim’ diyorsunuz. Yönetemezsiniz ve Ankara halkı bunun cevabını sandıkta verecek. Ankara halkı Mansur Yavaş belediyeciliğini sevdi. Ankara halkı bunu sandıkta onaylayacak ve inşallah bu şekilde şeffaf davranmayanlar da siyaset sahnesinde yok olup gidecekler.”

‘REKOR OYLA SEÇİLİYORUZ’

Belediye meclisinde çoğunluğun alınması gerektiğine işaret eden Yavaş, “Nasıl kırsal kalkınma destekleriyle bütün çiftçilere destek oluyorsak, onların daha fazla para kazanması için çalışıyorsak İnşallah Ankara’nın böyle uzakmış yakınmış bakmadan tamamını ayağa kaldıracağız” diye konuştu.

‘TÜRKLERE SALDIRMALARININ ÖNÜNE GEÇİN’

Bakanların seçim çalışmalarında yer almalarına değinen Yavaş, “Değerli hemşehrilerim duymuşsunuzdur PKK’lılar Belçika’da Türklere saldırıyorlar. Hepsini lanetliyoruz peki bunlarla kim uğraşacak? Dışişleri Bakanımız nerede? Buradaki adaylarına oy istemekte. Bence derhal Belçika’ya gidin. O teröristlere ne yapıyorsanız yapın. Türklere saldırmalarının önüne geçin. Bir diğer bakan, bugün açıklama yapmış; rakibime oy istemek için 3 tane CHP’li belediyenin sigorta borcunu açıklamış. Sayın bakan dürüstseniz 30 büyükşehrin 30’unun da o sezon sigorta borcunu açıklayın. Adil olacaksınız, adil olmak zorundasınız. Biz nasıl alacağımızı da borcumuzu da açıklıyorsak siz de bu konularda açıklama yaparken taraftar olmayacaksınız” ifadelerini kullandı.

‘ALLAH NASİP EDERSE REKOR OYLA DA SEÇİLİYORUZ’

Yavaş, Ankara’nın birçok ilçesinde seçimi aldıklarını ifade ederek, “Allah nasip ederse rekor oyla da seçiliyoruz. İnşallah başkanımla el ele vermek suretiyle şimdiki dönemden çok daha fazla hizmet edeceğiz. Mecliste de inşallah çoğunluğu sağlayarak önümüzdeki engelleri tamamen kaldırarak. Benim son dönemim. Bu ikinci son dönemimde İnşallah başkanımla el ele vererek son 5 yılımı sizlere doya doya hizmet ederek geçirmek istiyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x