Google’ın Circle Arama özelliği yakında dil çevirisi de yapacak

Adından da anlaşılacağı gibi Circle to Search, bazı Android kullanıcılarının bir nesnenin etrafına daire çizerek araştırma yapmasına olanak tanıyor.

Yakında çıkacak olan dil çevirisi bileşeni, çizilmiş bir daireye ihtiyaç duymayacak. Google, kullanıcıların yalnızca ana sayfa düğmesine veya gezinme çubuğuna uzun basıp çeviri simgesini aramaları gerektiğini söylüyor. Gerisini o halledecek. Şirket, teknolojinin tek bir uzun basışla tüm menüyü hızlı bir şekilde çevirdiğini gösterdi. Google Çeviri bunu biraz farklı bir şekilde de olsa zaten yapabiliyor ancak bu güncelleme, kullanıcıların yalnızca bir şeyi kontrol etmek için bir uygulamadan diğerine geçmelerine gerek kalmayacağı anlamına geliyor.

Google’ın Circle Arama özelliği yakında dil çevirisi de yapacak

Çeviri aracı “önümüzdeki haftalarda” kullanıma sunulmaya başlayacak ama yalnızca Circle to Search‘ü çalıştırabilen Android cihazlarda. Bu liste şu anda Pixel 7 cihazlarını, Pixel 8 cihazlarını ve Samsung Galaxy S24 serisini içeriyor ancak Google, bazı katlanabilir cihazlar da dahil olmak üzere bu hafta daha fazla telefon ve tablete geleceğini söylüyor.

Google Haritalar da yapay zekaya vurgu yaparak yenileniyor. Haritalar’da restoran gibi bir yeri görüntülediğinizde yapay zeka, benzersiz ilgi çekici noktaları ve işletmeyle ilgili “insanların neleri sevdiğini” açıklayan bir özet görüntüleyecek. Yapay zeka ayrıca yiyecek fotoğraflarını analiz edecek ve maliyetin yanı sıra yemeğin vejetaryen mi yoksa vegan mı olduğunu belirleyecek. Şirket bunun rezervasyon yapmayı ve gezi rezervasyonu yapmayı kolaylaştıracağını umuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x